top of page
פיזיולוגיה של המאמץ

פיזיולוגיה של המאמץ

בית >> כושר >> פיזיולוגיה של המאמץ

"מהי פיזיולוגיה של המאמץ, מה תפקידו של פיזיולוג המאמץ ומה כוללת פגישת אבחון פיזיולוגי? כל התשובות לשאלות."

פעילות גופנית ובריאות

פעילות גופנית היא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על הבריאות שלנו. מחקרים מצאו כי אנשים המתמידים בביצוע פעילות גופנית הם בסיכון נמוך יותר לחלות במחלות לב וכלי דם, בסרטן ובמחלות נוירולוגיות כמו דמנציה, ללקות בשבץ מוחי והתקף לב. בנוסף לכך, פעילות גופנית מעודדת צמיחה של תאי מוח חדשים, והוכח כי היא יעילה בטיפול בדיכאון. לצד התרומה שלה לבריאות, פעילות גופנית מסייעת לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי על ידי שיפור המראה החיצוני של המתאמנים. יחד עם זאת, כדי להגיע להישגים בספורט ולשפר את הבריאות ואורח החיים שלכם, חשוב לדעת כי לא די בכך שתעסקו בפעילות גופנית. עליכם לדעת כיצד בדיוק לעשות זאת ולהתאים את הפעילות הגופנית לצרכים שלכם. פיזיולוגיה של המאמץ - כל מה שצריך לדעת.

פיזיולוגיה של המאמץ
פיזיולוג מאמץ

מהי פיזיולוגיה של המאמץ? 

פיזיולוגיה של המאמץ הוא תת תחום בענף הבריאות המתמקד בהיבטים השונים הקשורים לפעילות גופנית. פיזיולוג מאמץ הינו אדם בעל ידע מקצועי הבקיא במאפיינים של גוף האדם, מומחה בתהליכים הפיזיולוגיים בגוף, בהשפעה של הפעילות הגופנית ובתועלת שיש לאימונים הגופניים בהיבט הפיזי והמנטלי על האדם.

 

פיזיולוגים של המאמץ מיישמים את הידע שלהם במטרה לסייע לספורטאים במניעת פציעות העלולות להיגרם כתוצאה ממאמץ יתר וביצוע שגוי של התנועות השונות במהלך הפעילות הגופנית, בחיזוק השרירים לאחר פציעות ספורט ובמהלך מסגרת של שיקום פציעות ובשיפור ביצועים בענפי ספורט תחרותיים.

 

בנוסף לכך, הם נעזרים במומחיות ובניסיון המקצועי שצברו כדי לפתח תוכניות אימון אישיות ייחודיות לאנשים בכל הגילאים שמעוניינים להתחטב, לרדת או להעלות במשקל. הם מסייעים למתאמנים בבניית שרירים וחיזוקם ועוזרים בשיפור הגמישות והיציבה. בנוסף לכך, הם יוצרים ומתאימים תוכניות אימון לנשים בהריון.

 

תחום נוסף בו עוסקים פיזיולוגים של המאמץ הוא שיקום לאחר מחלות ופציעות. הם מסייעים למנוע ולנהל מחלות כרוניות כגון מחלות לב, שבץ מוחי, מצבים נוירולוגים, סוכרת סוג 1 או סוכרת סוג 2, יתר לחץ דם, כאבים כרוניים, סרטן, דלקת פרקים, אוסטאופורוזיס. בנוסף הם תורמים לשיקום התפקוד הגופני והבריאותי לאחר ניתוחים מסוגים שונים.

 

פיזיולוגיים של המאמץ עובדים בין היתר עם אנשים הסובלים מאי ספיקת לב כרונית, עם אנשים הסובלים מפגיעה בעמוד השדרה או שיתוק מוחין, עם אנשים שעלולים להיות בסיכון או שאובחנו כסובלים מסוכרת והשמנת יתר. כמו כן, רבים מהם מעמיקים את הידע המקצועי שלהם בנושא על ידי עריכת מחקרים בתחום.

 

מערך המיומנות רחב זה, מקנה לפיזיולוגים של המאמץ את היכולת לעזור לאנשים במגוון רחב של מסגרות כמו בתי חולים, מרכזים רפואיים, מרכזי שיקום, קבוצות ספורט ומכוני כושר.

מה כוללת פגישת אבחון פיזיולוגי עם מורן נחמני?

אם אתם מעוניינים להתחיל להתאמן בפעם הראשונה בחייכם, לשפר את הכושר והמסוגלות הגופנית שלכם, או לחזור להתאמן לאחר תקופה ארוכה בה לא עסקתם בפעילות גופנית עקב פציעה, מחלה או סתם פשוט כי לא עשיתם זאת לפני כן, מומלץ שתיגשו לפגישת אבחון פיזיולוגי אצל מורן נחמני - פיזיולוג מאמץ.

 

הפגישה כוללת בחינה רחבה ומעמיקה על אורח החיים שלכם. במהלך הפגישה תקבלו ממורן המלצות מעשיות לאורח חיים בריא המותאמות לכם באופן אישי ליכולות ולצרכים שלכם.

 

ניתן לתאם פגישת ייעוץ (עם אפשרות לרכישת סדרת פגישות מעקב) בה יקבל הלקוח הכוונה והמלצות מותאמות אישית להשגת מטרות כמו שינויים בהרכב הגוף לצורך שיפור הישגים בספורט, אסתטיקה ובריאות. בנוסף לכך, ניתן לקבל המלצות למניעת תחלואה או כחלק ממסגרת טיפולית קיימת. הפגישה תסייע לכם להשיג מטרות כמו שינויים בהרכב הגוף (לרבות משקל ואחוז שומן), שיפור הישגים בספורט, שיפור האסתטיקה והבריאות.

 

מורן נחמני שם דגש על הגדלת יכולות תפקוד ושיפור איכות החיים באמצעות פעילות גופנית. הוא עושה זאת על ידי פיתוח תכנית אימון אישי, בטוחה ויעילה המצמצמת את הסיכונים הכרוכים בפעילות גופנית. בנוסף, מתבצעת הערכת יכולת וטווח התנועה של אנשים בכל הגילאים והיכולת האירובית של המטופלים. כמו כן, מתן ייעוץ לשיפור הבריאות. שירות נוסף הוא ייעוץ לאנשים הנמצאים בסיכון לפתח פגיעות כרוניות אך בכל זאת מעוניינים לבצע פעילות גופנית, פיתוח תכנית פעילות גופנית קלינית לסובלים ממחלות שונות, בניית תכנית אימון לעוסקים בספורט תחרותי, מתן ייעוץ לספורטאים החווים קשיים מנטליים ופיזיים או משברים הישגיים ועוד.

חשוב מאוד שתדאגו לבריאות שלכם ותיגשו למורן נחמני - פיזיולוג מאמץ, שייתן לכם הדרכה והכוונה לפעילות גופנית המותאמת לצרכים שלכם. זכרו את האמרה הידועה: ״אתם חיים רק פעם אחת, אבל אם אתם חיים נכון, אז פעם אחת היא כל מה שצריך״.

MN - מורן נחמני, המרכז לכושר ותזונה

צרו איתי קשר כעת

לקבלת פרטים ותיאום פגישה מקצועית, ניתן ליצור איתי קשר בטל' 072-392-1494 או למלא את הטופס ואחזור בהקדם:

פיזיולוגיה של המאמץ
bottom of page