top of page
נטורופתיה

נטורופתיה

בית >> כושר >> נטורופתיה

"נטורופתיה כוללת תזונה טבעית, מנוחה מספקת, פעילות גופנית, התמודדות נכונה עם מצבי סטרס, גישה חיובית לחיים, הימנעות מרעלנים סביבתיים."

אומנות הריפוי הטבעי, עוסקת במניעה וטיפול במחלות תוך תמיכה בפוטנציאל הריפוי הקיים בגוף האדם. זוהי רפואה המייצגת את השילוב השלם בין הרפואה המדעית הקונבנציונאלית לבין הרפואה העממית עתיקת היומין. הנטורופתיה משלבת תזונה נכונה, תוספי תזונה, צמחי מרפא  בשילוב טכניקות מהרפואה משלימה תוך הסתכלות על האדם כשלם אחד.

בריאות וחולי בראיה נטורופתית 

נטורופתיה - מורן נחמני

בטבע ישנה שאיפה להגיע לאיזון = homeostasis. כוח החיים (vital force) המניע את כולנו להגיע לאיזון הנו תוצאה ישירה של אורח חיים בריא - תזונה טבעית, מנוחה מספקת, פעילות גופנית, התמודדות נכונה עם מצבי סטרס, גישה חיובית לחיים, הימנעות מרעלנים סביבתיים. במהלך מחלה האיזון מופר. הופעת התסמינים הנה ניסיון הגוף להתמודד עם המחלה, לכן אין לדכא את הסימפטומים השונים. אנו כה רגילים "להלחם" במחלה, עד כי קשה להבין כי כל אותם סימפטומים הנם חלק מתהליך חיוני ובונה שיעדו הסופי הוא ריפוי.

נטורופתיה - העקרונות

ראשית אין להזיק - FIRST DO NOT HARM

שימוש בטכניקות ריפוי לא פולשניות המצמצמות תופעות לוואי. במהלך הכשרתו לומד הנטורופת באילו מטופלים יש ביכולתו לטפל ואילו יש להפנות לגורמי מקצוע אחרים וזאת תוך התחשבות במטופל עצמו ובדרך הטיפול המתאימה לו ביותר.

כוח הריפוי של הטבע - THE HEALING POWER OF NATURE

גיוס כוח הריפוי הטבעי הקיים בכל מערכת בגוף אל תהליך הטיפול. תפקיד המטפל להזין ולתמוך ולא להתערב בתהליך הריפוי.

זיהוי וטיפול בסיבות - TREAT THE CAUSE

לכל מחלה מקורות שונים, לעיתים נסתרים ואילו הסימפטומים הם ניסיון הגוף לרפא עצמו. יש לטפל במקורות המחלה. מקורות אלה שונים למשל: סגנון חיים, תזונה, הרגלי האדם. לכן, הנטורופת חייב להתייחס למגוון הגורמים המשפיעים לצורך אבחון נכון של המחלה ולפי אבחון זה יש להתאים את תכנית הטיפול. יש לאתר את גורם המחלה האמיתי (לחץ, תזונה, תאורה, סוג עבודה וכד') ובהתאם לכך יש לטפל ולא לטפל סימפטומטית בכאב, בחילות וכו'.

טיפול בחולה כולו - TREAT THE WHOLE PERSON

בריאות וחולי מקורם באינטראקציה בלתי פוסקת בין גורמים פיזיים, רגשיים, תזונתיים, גנטיים, סביבתיים, סגנון חיים וכד'. איסוף מירב האינפורמציה על המטופל מאפשר טיפול כוללני באדם כולו ולא בסימפטומים.

רפואה מונעת

אורח חיים בריא מונע ממחלות קטנות להפוך למחלות כרוניות קשות. ו.DOCERE - הנטורופת כמחנך לחיזוק האחריות האישית של המטופל לבריאותו. ההבראה אינה מתאפשרת ללא אחריות פעילה מצד המטופל.

עמודי התווך של הטיפול הנטורופתי

נטורופתיה - מורן נחמני

"LET YOUR FOOD BE YOUR MEDICINE, AND LET YOUR MEDICINE BE YOUR FOOD" (HIPPOCRATES)

 • מניעה - Prevention:
  בנית תוכנית תזונתית ורגשית לתמיכה בבריאות. התוכנית מעצימה את המטופל ומסייעת לו להימנע מאותם גורמים תזונתיים, סביבתיים, רגשיים, אשר יכולים לתרום להופעת מחלות. התוכנית נועדה לחזק את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף.

 • איזון - Balance:
  תהליך דינאמי ארוך טווח אשר נועד לשמר את אורח החיים הבריא. בעזרת תהליכי האיזון אנו מאפשרים מודעות לצרכי הגוף ויצירת תקשורת רציפה. אנחנו ממדריכים את המטופל להקשיב לגופו.

 • השבה - Restore:
  שיקום ועידוד יכולות הריפוי של הגוף. גורמים גנטיים, רעלנים סביבתיים וגורמי סטרס נוספים יכולות להפר את תחושת האיזון של הגוף. בעזרת נטורופתיה אנו מזהים את אותם הגורמים ומנסים להסיר אותן כדי לאפשר לתהליך הריפוי להתחיל. בעזרת כלים שונים אנו משיבים את יכולתו המולדת של הגוף לרפא עצמו.

סל הטיפולים הנטורופתים

 • תזונה:
  מרבית המחלות מקורן בהרגלי אכילה אשר הובילו ליצירת סביבה טוקסית בגוף. הגוף מוצף ברעלניים ואין ביכולתו לפלוט אותם החוצה. כתוצאה מכך החוסן הפנימי יורד ומתחילים להופיע סימפטומים שונים. בימינו הרגלי האכילה עברו שינוי מהותי התורם את חלקו הנכבד בהיווצרות מרבית מחלות המאה ה-21. הבשר תפס מקום עיקרי בתזונתנו. רכיבים מזוקקים ומלוטשים - קמח לבן, סוכר לבן, אורז מלוטש, שמן זך לבישול - שולטים על שולחננו. כיום אנחנו פחות מתמקדים בהזנת הגוף ושוכחים שלאוכל יש השפעה על מצבנו הנפשי והגופני, קובע את דפוסי התנהגותנו, מחשבתנו והרגשתנו.

 • צמחי מרפא:
  המרכיב התרופתי בטיפול. נשתמש בצמחים לתמיכה ותיקון תהליכים פנימיים.

 • גוף נפש:
  למצב הרגשי ונפשי של האדם השפעה מרבית על יכולת הריפוי. הכלים בהם משתמשים הנטורופתים: ייעוץ, ניהול לחצים ע"י מדיטציה, דמיון מודרך, נשימות.

 • תנועה:
  מחקרים תומכים בחשיבות הפעילות הגופנית לא רק ברמה הפיזית (שיפור במצבי יתר לחץ דם, סכרת, טרשת עורקים, חיזוק מערכת חיסון), אלא ובעיקר על ההשפעה הנפשית: הפחתת מתח, שיפור מצב הרוח, תמיכה במצבי דיכאון, חיזוק הדימוי והביטחון העצמי.

 • מגע:
  מגע מרפא, עיסוי רפואי וארומטרפיסטי לתמיכה בתהליכי ריפוי. מצב בריאות המשפחה כיום ועתידה של נטורופתיה אנחנו ניצבים היום מול מערכת רפואית לא מתפקדת: חוסר בכוח אדם, תורים הנדחים, טיפול רפואי כפס ייצור, עודף שימוש בתרופות. הרופא בקופ"ח רואה בממוצע 30 מטופלים ביום ויותר. אין ביכולתו באמת להקשיב למטופליו. במקביל ישנה עליה מתמדת בשימוש בתרופות לעיתים ללא צורך אמיתי. לתרופות אלה השפעות מזיקות על בריאותינו. במציאות זאת לנטורופתיה יתרונות בולטים: הקשבה לצרכי המטופל, שימוש בסל כלים מגוון לצורך השבת הבריאות, שימוש ברפואה מונעת, העצמה של המטופל וציודו במרב המידע הנחוץ לצורך טיפול יעיל. ככל שפנטזיית "תרופת הפלא" מתנפצת לנו אל מול עינינו, כך המטופלים מבינים כי לצורך ריפוי יש ליטול אחריות אקטיבית ולא להסתפק יותר בפתרונות סרק. בהתאם למחקר אשר פורסם באחד מכתבי העת הרפואיים היוקרתיים ביותר "100,000 איש מתים כל שנה עקב תגובות שליליות לתרופות". גם במקרה זה לנטורופתיה יתרונות בולטים - ללא שימוש בתרופות, שימוש ברפואה מונעת, שימוש בתזונה כמקור לטיפול - טיפולים זולים יותר, זמינים יותר, ללא תופעות לוואי מזיקות ובעיקר מתייחסות למקור הבעיה ולא לשיכוך הסימפטום.

לשמחתי בהכשרתי נחשפתי והוכשרתי בטיפול נטורופתי וקונבנציונלי כאשר השילוב ביניהם הוא הבטוח והיעיל ביותר מניסיוני. הטיפולים שאני מציע הם בתחומיי:

 • שיפור איכות החיים.

 • טיפול במחלות: סכרת, יתר לחץ דם.

 • שומנים בדם (כולסטרול וטרגלצרידים).

 • שיקום הלב.

 • טיפול בדלקת פרקים ראומטית.

 • אנמיה.

 • גיל המעבר.

 • נשים.

 • הריון והנקה.

 • הורמונים וגיל המעבר.

 • ילדים.

 • צרכים מיוחדים.

 • פעילות גופנית

 • בעיות במערכת העיכול.

 • עצירות, גזים ואי נוחות כללית (תסמונת המעי הרגיז).

MN - מורן נחמני, המרכז לכושר ותזונה

צרו איתי קשר כעת

לקבלת פרטים ותיאום פגישה מקצועית, ניתן ליצור איתי קשר בטל' 072-392-1494 או למלא את הטופס ואחזור בהקדם:

נטורופתיה
bottom of page