שיקום פציעות

"לחזור לשיגרה ולפעילות גופנית בצורה המהירה ביותר והאיכותית ביותר"
שיקום פציעות ספורט

צרו איתי קשר כעת

לקבלת פרטים נוספים ותיאום פגישה מקצועית, ניתן ליצור איתי קשר בטל' 072-3921494 או למלא את הטופס ואחזור בהקדם:

צוות המרכז האישי לכושר ותזונה בראשותו של מורן נחמני מתמחה בשיקום פציעות, שיקום לבבי, אורתופדי במגוון בעיות. כל זאת תחת פיקוח ובהנחיה רפואית מלאה.

 

מורן נחמני הינו פיזיולוג של המאמץ המתמחה בשיקום לב ובעיות אורתופדיות רבות כמו כן בבעיות רפואיות נפוצות. מורן בעל ניסיון רב בטיפולי שיקום פציעות של ספורטאים ואנשים מן השורה.

אימון גופני והתאמה תזונתית לאנשים חולים או משוקמים בעל חשיבות רבה ודורש שיקול דעת, ידע עדכני וראיה הוליסטית של המטופל.

 

סוגי שיקום פציעות

  • לב: אירוע לבבי לסוגיו, ושיקום לאחר צנתור וניתוח לב פתוח.

  • סוכרתיים

  • לחץ דם 

  • בעיות אורתופדיות: גב, ברכיים, חגורת כתפיים, אגן, שברים, קרסול.

  • מנותחים בריאטרים לסוגיהם.

  • הגבלות תנועה שונות.

  • אסתמה.

  • צרכים מיוחדים.

 

אימון אישי VS קבוצתי

גם במידה והושגה ההבנה אודות המטרה הרצויה, לא תמיד אימון כושר קבוצתי יספק את התוצרת. אמנם גוף האדם עובד על אותו עיקרון בכל בני האדם, אך קיימים הבדלים מהותיים אצל כל אחד ואחד. על מנת לאפשר תנועה מהירה אל עבר המטרה ללא עיכובים, האימון הקבוצתי יכול להיות כעזר לאימון הניתן על ידי מאמן כושר אישי. מאמן כושר אישי מסוגל לשים לב לצרכים המיוחדים של כל אדם ואדם ולהתאים את התכנית הנדרשת לכל צורך.

 

אימון אישי בתנאים משתנים

אחד היתרונות הגדולים של מאמן כושר אישי הוא היכולת לשים לב לשינויים שנעשו במהלך הדרך, ולכוון את האדם המתאמן לפי תנאי השטח. מאמן כושר אישי מסוגל לקחת נקודות חולשה ולהפוך אותן לנקודות חוזק, או לחלופין להתמקד בהן ולתת עליהן דגש רב יותר. מאמן כושר אישי מסוגל לתת את המענה המתאים לכל בעיה ברגע הופעתה, ללא צורך בהתראה מוקדמת, ובכך למעשה לחסוך אי נוחות ובזבוז זמן.

 

לא כל שיטה מתאימה לכל אחד

ראשית, חשוב להדגיש כי קיימות שיטות רבות לשיפור הכושר הגופני, להרזיה, לחיטוב ולצבירת כוח. השיטות המוצעות בשוק הן כללי אצבע, מעין שיטות כוללניות שמנסות לתפוס נפח שוק כמה שיותר גדול. כולנו נולדנו שונים זה מזה, והדרך להצלחה זרועה במכשולים וקשיים רבים. כללי האצבע לאימוני הכושר השונים טובים כמתווי דרך אך אין לראות בהם ככלל הליכה ממוקד ואינטנסיבי אל עבר המטרה. מאמן כושר אישי שמכיר את רזי המקצוע יכול לכוון פרטנית את האדם המתאמן לאורך כל הדרך ולוודא שאכן קיבל את כל הכלים הנחוצים לו בדרך להצלחה המהירה.

 

כושר ומשקל – לא רק עניין פיזי

דבר שני שחשוב להבין הוא שכושר גופני ומשקל הגוף אינם נובעים בהכרח רק מאימוני הכושר ומפעילויות פיזיות אותן אנו מבצעים. בצבירת הכושר ושמירה על משקל הגוף נוספים אלמנטים נפשיים - רגשיים, עימם מומחי כושר לומדים להתמודד הן מניסיונם האישי והן מתוקף תפקידם והידע הרב שצברו. מאמן כושר אישי מסוגל לתת את הייעוץ, ההכוונה, העידוד והתמיכה שנחוצים כל כך לכל מתאמן ומתאמנת בדרך אל ההצלחה.

 

קביעת יעדים תוך מעקב אישי וצמוד

בסופו של דבר מאמן כושר אישי פשוט יסחט מכל אחד את המיץ, עד שיוציא את התרכיז המתוק ביותר. באמצעות תכנית כושר פרטנית ומדוקדקת, קביעת יעדים מקצועית ומאפשרת, שמירה על הנקודות העיקריות לאורך הדרך ומעקב צמוד ופרטני, מאמן כושר יצליח להביא את המתאמן אל התוצאות הרצויות בדרך הקצרה ביותר. באמצעות הפיקוח המתמיד, מאמן כושר אישי מסוגל לכוון ולהדריך את האדם המתאמן אל ההצלחה ולוודא שאכן הוא מקבל את כל התמיכה הנדרשת כל העת, הן מבחינה פיזית והן מבחינה רגשית.